Cześć,

W zawodzie programisty istotne jest, by być cały czas na bieżąco z technologiami. Umożliwia to spojrzenie na problemy poprzez pryzmat aktualnych możliwości technologi czy bibliotek. Często zdarza się, że poznając nowe rzeczy przyspieszamy swoją dotychczasową pracę. Czasami ją niepotrzebnie komplikujemy strzelając do muchy z armaty 🙂 W tym wpisie poruszę kilka ciekawych – według mnie – źródeł do nauki programowania aby być z technologią up-to-date.

Pluralsight

Pluralsight jest to platforma z dobrej jakości kursami wideo z obszaru IT – do której możemy mieć darmowy dostęp przez okres trzech miesięcy. Jak to zrobić?

  1. Założyć konto email Microsoft, czyli z domeną: outlook.com, live.com  czy hotmail.com. Można to zrobić m.in. tutaj.
  2. Zalogować się do DevEssentials.
  3. Aktywować kod z sekcji Edukacja > Plurasight
  4. Założyć konto na Plurasight 🙂

Najlepsze jest w tym to, że jak się skończy okres 3 miesięcy, możemy w łatwy sposób założyć nowe konto microsoft i znów uzyskać dostęp do platformy.

Ze swojej strony mogę polecić sekcję Paths, w której to możemy wybierać spośród tematów, które nas interesują m.in.: C#, Photoshop, JavaScript i wiele innych. Po przejściu testu kwalifikacyjnego platforma automatycznie przydziela nas na odpowiedni poziom danej kategorii.

Inne platformy godne polecenia to:

Enki

Enki to aplikacja, która przygotowuje codziennie nową dawkę informacji z wybranych przez nas tematów. Lista dostępnych tematów obszerna – m.in. JavaScript, CSS, HTML, Python, .NET,  Git i wiele innych. Aplikacja uczy także poprzez zabawę – udostępniając wiele minigierek z wybranych kategorii 😉 Więcej o EnKi możecie przeczytać na DailyWeb.

Spotkania branżowe

Jedna z najlepszych form poszerzania zarówno swojej wiedzy jak i sieci kontaktów. Jedną ze stron gdzie można szukać informacji o nadchodzących spotkaniach z świata IT jest MeetUp. Jeżeli chodzi o JavaScript to mogę polecić:

To tyle na dzisiaj. Mam nadzieję, że czegoś się dowiedziałe(a)ś i jeżeli masz swoje sposoby na poszerzanie swoich horyzontów programistycznych – podziel się tym w komentarzu 🙂